FRISBEE ULTIMATE

Co si představíte, když se řekne frisbee? Ležerní hazení diskem na pláži?

Pojďte poznat i jiné možnosti "létajícího talíře" na letošní multikemp!

Frisbee je z ameriky... pokud nerozumíte, nevadí, obraz mluví sám za sebe!

Ultimate instructional video

Ultimate frisbee je dynamická bezkontaktní teamová hra plná nejrůznějších hodů, jistých i překvapivých chytů, rychlých startů, změn směru, výskoků a také fair play, které se zde říká Spirit of the game.

Už frisbee Ultimate znáte? I tak si můžete přijet zatrénovat na multikemp! LÉTAT JE PŘECI TAK SNADNÉ!!!

Plánujeme obohatit ještě tým vedoucích o kouče z ameriky, uvidíme jak se zadaří.

Základní pravidla: http://cs.wikipedia.org/wiki/Ultimate_Frisbee

Tomáš Toušek

Sportu se věnuji aktivně od základní školy. Vždy mě moc bavily týmové sporty, takže jsem začínal softballem a následně jsem dlouhou dobu hrál florbal i závodně několik let. Po delším čase, co jsem nic moc nedělal, mě úplně uchvátilo Ultimate Frisbee. Je to rok, co jsem začal hrát pod týmem FUJ, který v roce 2015 vyhrál Mistrovství ČR. Jsem moc vděčný, že mohu hrát za tento tým a učit se tak od jedněch z nejlepších v republice. Vždy mě Frisbee bavilo, ale nikdy jsem ho nehrál na takové úrovni jako dnes a musím říct, že je to zcela něco jiného a naprosto úžasného. Ultimate Frisbee je dle mne ze všech týmových sportů ten nejtýmovější. Bod nikdy nedokážeš uhrát sám, jako třeba ve fotbale, ale abyste vyhráli, potřebujete souhru celého týmu. A to nejlepší je, že se hraje pořád. Když jste na hřišti, musíte jak do útoku, tak i do obrany a hrát vždy na 100%. Protože stačí malé zaváhání a soupeř vám uteče. Moc se mi libí, jak je Frisbee postaveno na fair play. Ultimate Frisbee prostě žeru.

Už od malička jsem vyrůstal ve věřící rodině, ale přesto jsem kolem svých 16 let pochopil, že nestačí pouze chodit do kostela a tak nějak věřit, ale že celé je to o poznání Boha a o osobním setkání. To se mi přesně po roce hledání stalo. A stejně tak, jako mě uchvacuje frisbee, mě uchvacuje, jak moc je veliký Bůh a co vše pro mě osobně v životě udělal. Za to jsem mu moc vděčný. V mládeži CB Horní Počernice jsme rozjeli myšlenku dělat Ultimate Frisbee pro veřejnost a snad se nám podaří dát dohromady dvě úžasné věci: Boha a Frisbee.

Tomáš Zakouřil

Většinu sportů v přírodě dělám už od mala. FRISBEE jsem začal hrát, když jsem poznal pár nadšenejch instruktorů, pak mi to začalo jít a zkusil si s Američany skutečné "Ultimate". Jinak ale závodím v Orientačním běhu, kde jsem i trenérem dorostu. Na lyžích a v běhu závodím za SOK Turnov, nezávodně jako koníček dělám horolezení a turistiku.

První kroky víry:

 

Díky sportovnímu kempu a setkání s některými věřícími vrcholovými sportovci jsem mohl jasně vidět, že jejich život i velmi silný vztah ke sportu stojí na jiném základě než můj. Rozhodnutí vydat se na cestu víry bylo pro mě otázkou zda vykročit ze zaběhnutého způsobu "sportovního života" a jít dál možná náročnějším, ale smysluplnějším životem. Udělal jsem ho ve 23 letech.


Další vhodné odkazy, výuka základních hodů a podobně:

Backhand - Ultimate instructional video

 

Backhand - od expert village videos

Forehand jinak nazývaný Flick

další pokročilejší typy hodů, z nichž budeme trénovat pouze Hammer

YOUTUBE kanál zde

doporučujeme se podívat i na další videa z tohoto kanálu, je to celkem srozumitelná angličtina

Tomáš Toušek

Původ: Praha

Zaměstnání:účetní

mail: tomtou(at)centrum.cz

 působiště: Praha - Horní Počernice

Tomáš Zakouřil

Původ: Český ráj

Zaměstnání: ředitel DDM Turnov + trenér orientačního běhu

mail: tomik.zakouril(at)volny.cz

působiště: Turnov

Volných míst:
Volných míst:
Volných míst:
Volných míst:
Volných míst:
Volných míst:
Volných míst:
Volných míst:

KONTAKT

Kontaktní osoba:
Mirek Klimeš
tel:

mail:

účet Multikempu:
2100167317 / 2010
variabilní symbol:
prvních 6 číslic
r. č. účastníka